شروع توزیع سبد حمایتی دولت ازبرای کارمندان از هفته آینده/ همه کارمندان مشمول طرح می‌شوند

به گفته خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، محمد شریعتمداری درون حاشیه کنفرانس ملی کودکان دارای معلولیت گفت: سبد حمایتی دولت که از هفته‌های گذشته درون برنامه کاری وزارت رفاه قرار گرفته حدود نیمی از جمعیت کشور را درون بر می‌گیرد.

وی ادامه داد: افرادی که اولویت قرارگیری درون این طرح هستند افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد، بهزیستی و افراد پشت نوبتی این سازمان‌ها بوده که درون مرحله اول طرح، بسته حمایتی خود را می‌گیرند.

شریعتمداری با اشاره به اجرای مرحله اول توزیع بسته حمایتی گفت: مرحله دوم سیاست جبرانی دولت هست که شامل اقشاری می‌شود که حقوق ثابت می‌گیرند و به نوعی پرداخت‌هایشان متکی به دولت هست که از طریق سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد امیدواریم ظرف روزهای آینده درون فیش حقوقی آنها پرداخت شود.

وزیر رفاه مبلغ پرداختی به این کارمندان دولت را ۲۰۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: مرحله سوم ازبرای جلوگیری از همپوشانی‌ها اجرا می‌شود که ازبرای این مرحله منتظر اجرای مرحله‌های قبلی هستیم، مذاکراتی را با معاون اول رئیس جمهور برگزار کرده و درون مرحله سوم کارگران ساختمانی و اقشار آسیب‌پذیری که حداقل دستمزد را می‌گیرند دیده می‌شود.

وزیر رفاه تأکید کرد: رئیس جمهور درون نظر دارد به این مشمولان خواهان، سبد کالایی به جای نقدی داده شود و بیشتر به سمت تأمین کالا به این اشخاص برویم.

وی درون جواب به این سوال خبرنگار فارس که کدام دسته از کارمندان دولت مشمول این طرح هستند، گفت: همه کارمندان را دیده‌ایم، افرادی که حقوق زیر ۳ میلیون تومانی می‌گیرند مشمول می‌شوند.

وی درون جواب به سوال دیگر فارس مبنی بر زوجینی که کارمند دولت هستند و نحوه پرداخت به هر یک چگونه هست، گفت: جزئیات طرح و نحوه توزیع درون مرحله دوم توسط سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد انتخاب می شود.

وزیر رفاه درون مورد وقت اجرای این طرح گفت: توزیع بسته‌ها شروع شده و مرحله دوم و سوم طرح قبل از حقوق و دستمزد ماهانه یا به همراه آن باید پرداخت شود.

وی گفت: اینکه بگوییم درون چند مرحله این طرح اجرا می‌شود بستگی به منبع ها و بودجه سال ۹۸ دارد.

شریعتمداری درون آخر اعتبار بودجه مرحله اول توزیع بسته‌های حمایتی دولت را ۳ هزار میلیارد تومان عنوان کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *