شناخت توانمندی و مهارت جوانان مهمترین ویژگی سامانه سرباز ماهر

به گفته خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستادکل نیروهای مسلح درون مراسم رونمایی از سامانه سرباز ماهر اظهار داشت: درون ۲۰۰ کشور دنیا به این معنی چیزی حدود ۹۵ درصد، دارای سربازی وظیفه هستند که نیمی از آنها سربازی وظیفه را درون وقت صلح متوقف کرده و نیمی دیگر دارای سربازی وظیفه هستند. 

رئیس اداره سرمایه انسانی ستادکل نیروهای مسلح با تاکید بر این مطلب که خدمت سربازی درون جمهوری اسلامی ایران اجرا می‌شود، تصریح کرد: ازبرای خدمت سربازی تسهیلاتی را ازبرای سربازان فراهم سازیم تا بتوانیم از ظرفیت سربازان ازبرای مهارت‌آموزی و توانمندی‌شان استفاده کردن کنیم. 

وی گفت: ابتدایی‌ترین مساله درون این مسیر شناخت توانمندی‌ها و مهارت‌های جوانان هست تا بتوانیم با تقویت توانمندی‌شان درون حین خدمت بستر مناسبی ازبرای  اشتغال آنها پس از سربازی فراهم کنیم. 

این مقام ارشد ستادکل با بیان این مطلب که سربازی درون جمهوری اسلامی از ۱۸ سالگی شروع و درون ۵۱ سالگی خاتمه می‌یابد، ایجاد سامانه سرباز ماهر را یک گام جلوتر از خدمت سربازی عنوان و تصریح کرد: این سامانه ازبرای افراد ذکور ۱۵ سال هست تا بتوانیم توانایی،‌تخصص و علاقمندی جوانان را ثبت کنیم و بعدا درون حین ورود به خدمت سربازی به این معنی ۱۸ سالگی این اطلاعات را رصد کرده و با غربالگری و درون حین خدمت وظیفه عمومی بتوانیم آنها را توانمند سازیم. 

سردار کمالی ادامه داد: درون حین خدمت درون نیروهای مسلح تمام تلاش ما این هست تا از تخصص و توانمندی جوانان استفاده کردن کرده و همچنین امکانات خود و ۳۰ سازمان و نهاد دیگر را ازبرای تقویت این توانمندی به کار گیریم. 

وی گفت: ارتباط جوانان پس از اتمام سربازی با نیروهای مسلح قطع نشده بلکه ما بازار کار و اینکه چه کمک‌هایی را می‌توانیم از طریق سامانه‌های ذی‌ربط ازبرای اشتغال جوانان بکار گیریم دنبال خواهیم کرد. 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *