سالانه بیش از ۴۰۰ هزار نفر به خدمت سربازی می‌‌مسیر/ سرباز ثروت عمومی و سرمایه ملی هست

به گفته خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سامانه سرباز ماهر امروز صبح رونمایی شد. سردار مهدی فرحی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح درون این نشست به بحث سربازی پرداخت و اظهار داشت: امروز بحث سرباز و سربازی ویژگی‌های خاصی پیدا کرده و دارای شایستگی‌هایی شده که قابلیت توجه به آن را بیشتر کرده هست. 

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح  تصریح کرد: درون بحث کمیت،‌کیفیت، پیوستگی و گستردگی سربازی درون عرصه ملی آنچنان این بحث توسعه یافته هست که سرباز به عنوان یک ثروت عمومی و سرمایه ملی محسوب می‌شود. 

وی گفت: سالانه بیش از ۴۰۰ هزار سرباز که بیش از ۴۰ درصد آ‌نها دارای تحصیلات دانشگاهی هستند عازم خدمت سربازی می‌شوند؛ بنابراین توجه به سربازی،‌ موضوع مهمی ا ست که هم فرمانده کل قوا و هم ستادکل نیروهای مسلح بر آن تاکید داشته‌‌اند. 

این مقام ارشد ستادکل بیان داشت: درون خرداد ۹۶ قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه بر این اساس تشکیل شد؛ وظیفه این قرارگاه غنی‌سازی و ارتقاء بهره‌وری سربازان درون طول مدت وقت سربازی هست تا بتوان زمینه اشتغال سربازان را پس از خدمت سربازی فراهم ساخت. 

وی به محدودیت‌های مدت وقت‌ وقت سربازی پرداخت و گفت: ۲۱ ماه،‌وقت مناسبی ازبرای این کار نیست به چه دلیل که مشغله درون وقت خدمت و همچنین احتیاج به سرباز درون طول ۲۱ ماه فرصت کافی را درون حیطه مهارت‌آ‌موزی به سربازان نمی‌دهد؛ بنابراین درون این خصوص جمع‌بندی کردیم تا بتوانیم وقت بیشتری را ازبرای توسعه مهارت قائل شویم. 

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح عنوان کرد: درون این راستا بر آن شدیم تا قبل از وقت سربازی ازبرای فرزندان ذکور ۱۵ سال به بالا که هم اکنون وارد خدمت سربازی نشده‌اند شرایطی را ایجاد کنیم تا به طور اختیاری و براساس علاقمندی‌شان از فرصت استفاده کردن کرده و ازبرای ورود به عرصه سربازی آماده شوند. 

سردار فرحی تصریح کرد: درون همین راستا از فضای مجازی استفاده کردن کرده و سامانه‌ای را درون عرصه ملی طراحی و گسترش دادیم تا علاقمندانی که تحت قیومیت نیروهای مسلح نبوده ولی علاقه‌مند هستند بتوانند از ظرفیت‌های سامانه بهره ورند

این مقام ارشد ستادکل، شرایط عضویت درون این سامانه را داشتن تلفن همراه و عنوان کد ملی درون سامانه عنوان و بیان داشت: این سامانه تنها ازبرای جوانان ذکور بالای ۱۵ سال بوده و قبل از خدمت سربازی هست. 

وی گفت: پس از ورود جوانان به این سامانه بر درج ۴۰ تا ۵۰ پارامتر اطلاعات که شامل مشخصات فردی، مهارت و مدارکی هست که این جوان دارد عملا نوجوان عضو این سامانه می‌شوند و  سامانه نیز درون یک رفتار تعاملی یکسری مهارت‌ها را به فرد معرفی می‌کند. 

این مقام ارشد ستادکل عنوان کرد: مهارت‌هایی که به این جوانان معرفی می‌شود درون گام اول مورد احتیاج نیروهای مسلح هست؛ درون گام دوم کشش بازار هست و درون گام سوم بنا بر طرح تکاپو به شرایط اقلیمی محل سکونت فرد بستگی دراد

وی گفت: درنهایت و با تجمیع تمام تحقیق‌ها، ۳ تا ۵ مهارت با توجه به مشخصات فرد، مهارت و علاقمندی‌اش به وی پینشهاد می‌شود، مهارت‌هایی که شانس ا شتغال و موفقیت فرد درون آن بیشتر هست. 

سردار فرحی به ویژگی‌های سامانه سرباز ماهر پرداخت و گفت: عضویت جوانان درون این سامانه و بهره‌گیری آنها، مشاوره‌ها و کسب امتیازات درون مراحل بعدی درون غربالگری اولیه سربازان مثمرثمر خواهد بود به چه دلیل که انتخاب سربازان متناسب با نیروهای مسلح و استفاده کردن حداکثری از مهارت آنها امکان‌پذیر می‌شود و شرایطی مهیا می‌شود که سربازان درون طول دو سال سربازی نیز مهارت‌ورزی کرده و با داشتن سابقه کار بتوانند به راحتی وارد بازار اشتغال شوند. 

وی به همکاری ۱۶ وزارتخانه و ۱۴ نهاد درون این زمینه پرداخت و گفت: درون راستای مهارت‌آموزی و اعطای گواهینامه‌های مناسب این همکاری‌ها صورت گرفته هست. 

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح عنوان کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای،‌جهاد دانشگاهی، دانشگاه علمی کاربردی و ایرانسل با سامانه‌های دانا و لنز بیشترین نقش را درون این زمینه داشته‌اند. 

این مقام ارشد ستادکل مسیر‌های ارتباطی با این سامانه را استفاده کردن از اپلیکیشن‌ و پیام‌رسان‌های موبایلی دانست و گفت: بنا داریم سامانه را به سمت پس از خدمت به این معنی اشتغال و شرایط زمینه‌سازی اشتغال نیز سوق دهیم. 

وی با تاکید بر این مطلب که این سامانه فعلا مربوط به نظام وظیفه نیست از نقش برجسته وزارت آموزش و پرورش،‌وزارت علوم، وزارت بهداشت و وزارت ورزش درون این عرصه خبر داد. 

سردار فرحی هدف کلی از ایجاد سامانه سرباز ماهر را ایجاد ارتباط و تعامل دوطرفه میان سامانه و جوانان ذکور بالای ۱۵ سال، ایجاد راهنمای مهارتی و شغلی، توسعه مهارتی، اعمال امتیازات و مشوقات بهره‌برداری بهتر درون حین خدمت و آماده‌سازی و زمینه‌سازی ازبرای اشتغال پس از خدمت عنوان کرد. 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *