برنامه ریزی ازبرای ساخت سالن‌های ورزشی ۲۵۰ متری با اولویت مدارس دخترانه

به گفته گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش درون دوره تربیت مدرس مدیریت، حفظ و نگهداری مجتمع‌های آموزشی ورزشی کشور که درون اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار کرد: این برنامه زمینه‌ای ازبرای برگزاری دوره‌های تربیت‌معلم هست که اولویت ما بر روی مدارس ابتدایی هست.

وی با بیان اینکه درون کشور ما سواد حرکتی پایه اصلی ورزش همگانی و قهرمانی هست، افزود: سواد حرکتی توسعه مهارت‌های بنیادین حرکتی هست که به کودک اجازه می‌دهد تا باانگیزه و کنترل درون یک طیف وسیع، از فعالیت‌های بدنی و شرایط چالش‌برانگیز و درون شرایط محیطی واکنش مناسب جسمی را نشان دهد.

حمیدی ادامه داد: دروس تربیت‌بدنی دومین مقوله با اهمیت تعلیم و تربیت درون نظام‌های جهانی هست؛ ما نباید دانش‌آموزان را گلخانه‌ای پرورش دهیم بلکه باید متکی به‌ نظام پرورش استعدادها با توجه به رویکرد ملی و غربالگری ملی باشیم.

وی گفت: دانش‌آموزان درون کلاس درس تربیت‌بدنی باید آموزش ببینند تا بتوانند درون آینده زندگی فعال داشته باشد. پایه حرفه‌ای و قهرمانی درون دنیا بر روی ورزش دانش‌آموزی سوار هست. تمام رشته‌های ورزشی دنیا همگی مدل خاص خود را دارد، هر فوق‌برنامه‌ای که درون مدرسه اتفاق می‌افتد عین برنامه هست.

وی ادامه داد: امروز درون پی ساختن سالن‌های ورزشی ۲۵۰متری با اولویت مدارس دخترانه هستیم تا درون فضاهای کوچک با ابزارهای متناسب با سن دانش‌آموزان، آن‌ها بتوانند کارهای پایه و ژیمناستیک را انجام دهند. عضلات شانه‌ای درون دانش‌آموزان باید تقویت شود تا نیازهای حرکتی و فعالیت‌های حرکتی آن‌ها را درون آینده برطرف کند.

معاون وزیر آموزش‌ و پرورش افزود: دانش‌آموزان باید بتوانند درون موقعیت‌های چالش‌برانگیز با استفاده کردن از فعالیت‌های ورزشی بدن خود را مدیریت کنند تا زندگی موفقی داشته باشند درون غیر این صورت کودک تنبل می شود و حرکت از آینده زندگی‌اش زدوده می‌شود.

حمیدی بر طراحی و ساخت سالن‌های ورزشی با تیپ ۴و ۵ درون مدارس تأکید کرد و گفت: یک سیاست باید حاکم شود که هرکس و هر دستگاهی که می‌خواهد سالنی بسازد با حفظ مالکیت خود درون کنار مدرسه آن را احداث کند.

وی بر پشتوانه‌سازی و استعدادیابی درون دانش‌آموزان تأکید کرد و گفت: آمادگی جسمانی درون دانش‌آموزان کم شده هست و تا دیر نشده باید به سواد حرکتی و افزایش توانایی حرکت درون نسل آینده توجه کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *