تأکید بر ورود تشکل‌های مردمی درون ایجاد اشتغال ازبرای محکومان

به گفته خبرنگار قضایی فارس، احمد هنری درون نشست با نهادهای حمایت کننده از محکومان، خواستار زمینه ورود تشکل های مردمی درون به کارگیری محکومان درون خدمت ها عمومی پس از آخر دوران محکومیت شد.

حمیدرضا سانگرد مدیر آموزش و اشتغال بنیاد تعاون زندانیان درون این نشست با اشاره به ظرفیت­های این بنیاد درمورد مجازات­های جایگزین حبس واشتغالزایی آنان گفت: اعزام به کار و دراختیار گذاشتن نیرو به قسمت خصوصی، یکی از ظرفیت­های بنیاد تعاون زندانیان هست که به همین قصد قراردادهایی داریم تا زندانیان با رای باز، بیرون از زندان درون زمین­های کشاورزی و واحدهای تولیدی کار کنند و دستمزد هم به آنان پرداخت شود.

مدیر آموزش و اشتغال بنیاد تعاون زندانیان تصریح کرد: این بنیاد جایی به نام کارخانه خلاقیت ایجاد کرد تا ایده پردازان بتوانند درون آن جا ایده های خود را مطرح، سرمایه گذاران هم ازبرای اجرای این ایده ها سرمایه گذاری کنند.

خدایاری نماینده انجمن حمایت از زندانیان مرکز(تهران) هم درون این نشست گفت: طرحی درون انجمن حمایت مرکز به نام طرح حمایت سبز اجرا شد که براساس آن سه هزار خانواده زندانی درون منزل مشغول به کار شده اند و تولیدات آنان را درون قالب نمایشگاهی درون معرض فروش قرار گرفته هست.

** آزادی ۱۲۰ هزار مددجوی جرایم غیرعمد درون ۲۷ سال

هادی جلالی نماینده ستاد مردمی دیه نیزگفت: از تشکیل ستاد دیه تا کنون ۱۲۰ هزار مددجوی جرایم غیرعمد با کمک خیرین و همت ستاد دیه آزاد شده اند که درون سال ۹۶ به تنهایی ۱۰ هزار و ۶۰۰ زندانی جرایم غیرعمد آزاد شده اند.

وی مهمترین هدف ستاد دیه را آموزش و پیشگیری از ورود افراد به زندان درون حوزه جرایم غیرعمد برشمرد و گفت: ستاد دیه به همین قصد تلاش کرده هست با اصلاح قانون از تعداد زندانیان جرایم غیرعمد بکاهد.

جلالی اصلاح قانون چک را یکی از این موارد عنوان کرد و ادامه داد: ۳۰ هزار نفر درون سال ۱۳۸۲ درون اثر تصادفات رانندگی وارد زندان شده بودند که با آسیب شناسی جدی انجام شده، سال ۸۵ قانون بیمه اجباری شخص ثالث تصویب شد و با تصویب این قانون تعداد زندانیان بر اثر تصادفات رانندگی کاهش یافت.

انتهای  پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *