فعالیت درون کمیته امداد «خیر نظام‌مند» هست

 به گفته گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محسن کازرونی درون دومین نشست سراسری مدیران کمیته امداد که با حضور رئیس کمیته امداد، معاونان و مدیران استانی این نهاد برگزار شد، با اشاره به اینکه کار درون کمیته امداد و خدمت به محرومان جامعه دشوار و دشوار هست، افزود: درون کنار سختی کار امدادگران، لذت انجام کار خیر و باز کردن گرهی از مشکلات محرومان، موجب شیرینی کار درون این نهاد هست.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت درون کمیته امداد «خیر نظام‌مند» هست، ادامه داد: امیدواریم روزی برسد که هیچ نیازمندی درون کشور نداشته باشیم.

رئیس هیأت امنای کمیته امداد، بُعد فرهنگی را درون ماموریت‌های کمیته امداد با اهمیت ارزیابی کرد و گفت: باید درون کنار ارائه خدمت ها معیشتی به مسایل فرهنگی هم توجه شود.

حجت الاسلام کازرونی به ذکر حدیثی از پیامبر اسلام (ص) پرداخت و خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم (ص) دین الهی و آسمانی را همانند یک درخت توصیف کرد که ریشه، ساقه، شاخه و برگ و میوه دارد. همانصورت که اساسی‌ترین عضو یک درخت ریشه هست و بدون آن دوام نمی‌آورد، ایمان هم حکم ریشه دین را دارد.

وی اضافه کرد: ایمان فراتر از اعمال عبادی هست و خلوص نیت و عمل از هزار سخنرانی موثرتر هست؛ بنابراین باید با کردار و رفتار خود ایمانمان را تقویت کنیم.

رئیس هیأت امنای کمیته امداد با تاکید بر جایگاه زکات درون اسلام، افزود: زکات حکم آبیاری درخت دین را دارد و درون رفع فقر و محرومیت از نیازمندان بسیار موثر هست.

حجت الاسلام کازرونی با اشاره به متن حکم رهبر انقلاب درون انتصاب اعضای هیات امنای کمیته امداد، بیان کرد: رهبر انقلاب درون این حکم نقش مهمی را ازبرای مردم درون کمک به رفع فقر و دستگیری از نیازمندان قائل شده‌اند.

وی گفت: درون اسلام بر زکات، انفاق و صدقات تاکید زیادی شده هست و کمیته امداد باید مروج این اعمال خیر درون جامعه باشد.

رئیس هیأت امنای کمیته امداد با بیان اینکه میوه دین باید دوری از گناه باشد، خاطرنشان کرد: رعایت اخلاق و حسن خلق درون برخورد با مددجویان موجب جذب افراد شده و درون پیشبرد اهداف امدادگران گام مهمی به شمار می‌رود.

حجت الاسلام کازرونی با تاکید بر جایگاه والای امدادگران درون دنیا و آخرت، گفت: امدادگران حقی بر جامعه دارند و این حق درون پیشگاه الهی محفوظ هست؛ بنابراین نباید منتظر تشکر از سوی دولت یا افراد ازبرای انجام وظیفه انسانی و شرعی خود باشیم.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *