لزوم استفاده کردن از ظرفیت تشکل ها ازبرای حل مشکلات حوزه سلامت

محمدباقر ضیا، رئیس انجمن داروسازان ایران درون گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس با تاکید بر ضرورت رهایی از نگرش‌های جزیره‌ای و تک بعدی درون حوزه سلامت، اظهار داشت: بخشی از مشکلات و معضلات درون حوزه بهداشت و درمان، ساختاری هستند و مربوط به این دولت یا دولت پیشین نیستند، بلکه به صورت مزمن، سال‌ها هست که درون نظام سلامت کشور ریشه دوانده‌اند و گره گشایی از آن ها، خواهان هم فکری و هم افزایی همه ذینفعان حوزه سلامت و بهره برداری حداکثری از ظرفیت تشکل ها و انجمن های مرتبط هست و امیدورایم وزیر بهداشت درون این خصوص، به توانمندی های تشکل ها اعتماد کنند.

ضیا ادامه داد: ولی قسمت دیگری از مشکلات، مستقیما به عدم توجه به مباحث اقتصادی طرح تحول سلامت باز می‌گردد و خوشبختانه حضور وی درون سازمان برنامه و بودجه، قطعا می تواند مفید و موثر باشد.

به گفته ضیا طرح تحول سلامت، اهداف ارزشمندی را دنبال می‌کرد که متاسفانه به دلیل عدم پیش بینی منبع ها مالی پایدار ازبرای آن و همچنین بدلیل فقدان یک نظام هوشمند اقتصادی ازبرای تعادل بخشیدن به خرج‌ها، فشار زیادی را بر قسمت‌های مختلف حوزه سلامت از جمله داروسازان وارد کرد.

رئیس انجمن داروسازان ایران تاکید کرد: سوابق سعید نمکی وزیر بهداشت نشان می‌دهد که گلوگاه های حوزه سلامت را می‌شناسد و این ازبرای نظام بهداشت و درمان کشور، می تواند پتانسیل آفرین باشد. ما این اعتماد شکل گرفته از سوی ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و تشکل های حوزه سلامت را به وی تبریک عرض کرده و ضمن عنوان آمادگی ازبرای گام برداشتن درون مسیر برنامه اعلامی از سوی وی، امیدواریم حضور ایشان مروج پویایی، نوگرایی، انضباط مالی و اعتماد به تشکل های حوزه سلامت باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *