استفاده کردن از ظرفیت مردمی درون پیشگیری از تصادفات اجتناب ناپذیر هست

به گفته خبرگزاری فارس، علیرضا ساوری درون نشست با مدیران کل مشارکت های مردمی وزارتخانه ها و دستگاه های کشور افزود: پرونده های ورودی مربوط به تصادف درون رتبه چهارم قرار دارد و بیشتر تصادفات به فوت می انجامد. 

وی با تاکید براینکه پیشگیری از تصادفات با استفاده کردن از ظرفیت و مشارکت های مردمی یک ضرورت اجتناب ناپذیر هست.، اضافه کرد: ۷۰درصد پرونده های ورودی به قوه قضاییه به عنوان اتهام به این موضوع اختصاص دارد.

ساوری خاطرنشان کرد: درون کشور ما جدای از موضوع تصادف، بیشتر این تصادفات منجر به فوت می شود و آمار افرادی که سر صحنه تصادف جان می سپارند قابل توجه هست.

مدیرکل پیشگیری های وضعی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه تصریح کرد: اقدامات درون این باره درون دو قسمت حاکمیتی و مشارکتی انجام می شود که با مشارکت مردم می توان از کاهش وقوع تصادف درون سال ۹۸ به ویژه درون سفرهای نوروزی جلوگیری کرد.

* ۱۹۷، سامانه ای ازبرای اطلاع از تخلف پلیس 

سرهنگ علی اصغر مهری معاون عملیات پلیس راهور ناجا درون این نشست مهمترین کاربر ترافیک را شخص راننده عنوان و تصریح کرد: سال گذشته ۶ هزار راننده درون تصادفات کشته شدند که مجموع تعداد جانباختگان ۱۶ هزار نفر هست.

وی ادامه داد: درصورتیکه ۵۰درصد از این راننده ها مقصر بوده باشند، موجب مرگ بیش از ۵ هزار نفر هم شده اند. 

سرهنگ مهری خاطرنشان کرد: درون سال ۹۶، تعداد ۱۶۲۰۱ نفر درون تصادفات جان باختند که ۷۵درصد درون جاده و ۲۵درصد درون شهرها بوده و بیشترین تلفات مربوط به عابران پیاده و موتورسواران هست.

معاون عملیات پلیس راهور ناجا گفت: مسافران از طریق سامانه ۱۱۰۱۲۰ می توانند حقوقشان را مطالبه کرده و تخلفات رانندگی را به پلیس اطلاع دهند. همچنین سامانه ۱۹۷ موضوع نظارت مردم بر رفتار پلیس هست که مردم از طریق این سامانه می توانند تخلفات پلیس را گفته دهند

تاکید و پیگیری بر آموزش مباحث فرهنگ، آداب، اخلاق و قوانین رانندگی درون تمام دستگاه ها، معرفی متخلفین رانندگی توسط بازرسان نامحسوس، مطالبه دادستان ها نسبت به همراه داشتن چهار وسیله ایمنی درون خودروها به قصد پیشگیری از تلفات جانی و بالابردن ضریب ایمنی خودروها از خودروسازان و بهره برداری از ظرفیت های مردمی ازبرای پیشگیری از تصادفات از جمله مصوبات این نشست بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *