پیشنهاد ضرورت انتخاب سقف قیمت ازبرای بلیت های هواپیما/ رسیدگی قضایی به ۳۰۰ پرونده شکایت از خودروسازان

به گفته خبرگزاری فارس، محمدعلی اسفنانی درون جواب به سؤالی مبنی بر این که آیا وعده‌های داده شده درون خصوص حذف پرواز‌های چارتری محقق شده هست؟ افزود: پارسال به صراحت به مسؤولان سازمان هواپیمایی عنوان کردیم که پرواز‌های چارتری درون حمل و نقل هوایی اخلال ایجاد می‌کند و به نوعی موجب اجحاف به مسافران به ویژه درون ایام خاص می‌شود به همین جهت درخواست حذف پرواز‌های چارتری را داشتیم.

وی گفت: وزیر مسیر و شهرسازی نیز تأکید جدی بر این حذف داشتند و هم اکنون به جز موارد خاص درون بحث پرواز‌های زیارتی درون بقیه موارد شاهد حذف پرواز‌های چارتری بوده ایم.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران افزود: غیر از این مطلب با اهمیت دیگری که با آن مواجهیم این هست که گفته می‌شود درون بحث قیمت بلیت هواپیما باید عرضه و تقاضا قیمت را انتخاب کند و ما اصرار داریم که باید سقف قیمتی معلوم شود، چون زمانی تقاضا زیاد و عرضه کم باشد طبیعتاً قیمت بلیت‌ها سرسام آور می‌شود و همین موجب سوءاستفاده بعضی شرکت‌های هواپیمایی می شود.

اسفنانی گفت: سوءاستفاده به این ترتیب هست که ارائه بلیت و پرواز‌ها را کم می‌کنند و از آن سمت با افزایش قیمت‌ها به مسافران اجحاف می‌شود.

وی درون جواب به سؤالی مبنی بر این که امسال اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران چه تعداد حکم درون خصوص شاکیان خودرو سازان داخلی و وارد کنندگان خودرو صادر کرده هست؟ افزود: شکایت‌های بسیار زیادی به دلیل ایفا نکردن تعهدات، گرانفروشی و تقلب از شرکت‌های خودرو سازی داخلی و وارد کنندگان خودرو به تعزیرات می‌رسد که، چون رسیدگی به آن وقت بر هست ما تصمیم گرفتیم پیش از رسیدگی این شکایت‌ها درون شعب تعزیرات جلساتی را با مسؤولان خودرو سازی و وارد کنندگان خودرو برگزار کنیم که اقدامات غیر حکمی صورت گیرد و رضایت شکات جلب شود و این جلسات نتایج خوبی داشت.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: بر همین اساس ۸۵۸ فقره شکایت مردمی منجر به تحویل خودرو به مشتریان شد که از جمله آن‌ها شرکت‌های ایران خودرو، سایپا، نگین خودرو، کرمان خودرو و کرمان موتور پارس رضایت شاکیان را جلب کرد.

اسفنانی افزود: ۵۰۰ فقره پرونده درون بحث تقلب و ارائه نکردن خدمت ها پس از فروش هم به تعزیرات ارسال شده بود که با جلساتی که برگزار شد رضایت شکات فراهم شد که درون این خصوص هم شرکت‌های ایران خودرو، سایپا و سایپا دیزل رضایت شاکیان را فراهم کردند.

وی درون مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما  گفت: حدود ۳۰۰ فقره پرونده هم همچنان درون شعب تعزیرات مفتوح هست و خودرو سازان تعهد کردند تا آخر فروردین ۹۸ رضایت شکات را فراهم کنند و درصورتیکه این امر محقق نشود باید رسیدگی قضایی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *