آنچه درون سوریه و عراق اتفاق افتاد را باید فتح‌الفتوح قرن ۲۱ دانست

به گفته گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، عدنان محمودسفیر جمهوری سوریه عصر امروز با محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان ملاقات و گفت‌وگو کرد.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان درون حاشیه این جلسه درون رابطه با موضوعات مطرح شده درون جمع خبرنگاران اظهار کرد: موضوع اصلی بحث ما درون جلسه امروز راجع به مسئله اشغال بلندی‌های جولان و ادعای آمریکا مبنی بر اینکه این بلندی‌ها را به خاک رژیم صهیونیستی ملحق کند، بود.

وی گفت: همچنین درون این جلسه زمینه‌های مختلفی که باید با این نظر و با این حرکت بخصوص درون حوزه میان الملل و به ویژه درون امر حقوق بشر مقابله کرد، تحقیق شد.

وی بیان کرد: البته این کار آمریکا و رژیم صهیونیستی از جهات مختلف قابل پیگرد هست؛ درون زمینه حقوق بشر ما باید توجه کنیم که هزاران نفر از مردم سوریه درون این ارتفاعات درون حال زندگی هستند و رژیم صهیونیستی دارد تابعیت بسیار تحمیلی و تحقیرآمیزی را به آن‌ها تحمیل می‌کند و آن‌ها را عملا شهروندان درجه دو و محروم از حقوق شهروندی می‌کند.

لاریجانی افزود: این کاری هست که بر خلاف تعهدات مختلف سازمان ملل و قرار‌ها و اسناد پایه‌ای حقوق بشر هست؛ ان‌شاءالله این همکاری‌های میان ایران و سوریه وسعت پیدا خواهد کرد.

دبیر ستاد حقوق بشر کشور اظهار کرد: باید این را هم اضافه کرد که ایران درون میان کشور‌های جهان اسلام بیشترین تجربه را درون امر حقوق بشر دارد و ما کارشناسان و محققان بسیار خوبی را درون این زمینه داریم.

لاریجانی بیان کرد: موضوع مهمتر این هست که کشور‌هایی که خود سیاه چاله حقوق بشر هستند با هرزه گویی‌های بسیار حرف‌های مختلف و تهاجمات وسیعی را علیه ایران ساماندهی می‌کنند؛ همواره درون صحنه میان المللی با درس‌هایی که حضرت امام راحل درون همان دهه اول انقلاب به ما آموختند هیچ فرصتی را ازبرای دفاع از حق از دست نمی‌دهیم.

دبیر ستاد حقوق بشر کشور عنوان کرد: ما این امکانات و اعتقادات خود را با دوستان سوری و کسانی که موافق این موضع هستند، پیگیری خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: البته آن چیزی که درون سوریه اتفاق افتاد یک توفیق عظیم ازبرای دکترین مقاومت بود؛ حضرت امام راحل پایه گذار این دکترین بودند.

لاریجانی گفت: درون اینجا تنها مساله شکست داعش مطرح نیست، چون داعش یک مظهری بود از تروریسم بدون مرز و خشونت از تفکر آمریکا و غربی‌ها.

دبیر ستاد حقوق بشر کشور افزود: شکستی که آن‌ها درون سوریه و عراق خوردند نشان داد مساله ادعای سیطره آن‌ها بر دنیا و رهبری بر دنیا، چون تنها نیروی نظامی دارند با واقعیت‌ها منطبق نیست و منطقی که منطق فرعون و دیگر دروغ گویان بوده هست دیگر شکست خورده هست.

وی بیان کرد: باید آن چیزی که درون سوریه و عراق اتفاق افتاده هست را فتح‌الفتوح قرن ۲۱ دانست و عصبانیت دشمن هم دقیقا به همین خاطر هست.

لاریجانی افزود: اینکه سپاه پاسداران عزیز را به عنوان یک گروه تروریستی عنوان می‌کند حکایت از غلیان خشم آن‌ها از این شکست دارد، چون سپاه درون این فتح الفتوح نقش عمده‌ای داشته هست.

دبیر ستاد حقوق بشر کشور افزود: ان‌شاءالله همکاری‌های وسیعی ازبرای همه نیرو‌های مقاومت خواهد بود، این نمونه خوبی درون جهان اسلام ازبرای به دست آوردن عزت هست و نشان داد که کشور‌هایی که درون دنیا احساس ناامنی می‌کنند بهتر هست به ایران تکیه کنند تا کشور‌هایی که به آن‌ها عنوان گاو شیرده می‌دهند و زمانی که احتمالا یک خرده شیر آن‌ها خشکیده شود با لگد آن‌ها را دور خواهند انداخت.

لاریجانی گفت: جمهوری اسلامی پشتوانه بدون منت جهان اسلام هست. ما با سوریه بحث‌های زیادی بخصوص درون همکاری‌های علمی و میان المللی داریم و ان‌شاءالله این مسیر به خوبی به پیش خواهد رفت.

دبیر ستاد حقوق بشر کشور درون آخر گفت: پیام ما به برادران خود درون سوریه این هست که نظام مدنی معقولی را به سرعت شکل دهند و ساختارهایشان را بسازند وان‌شاءالله خدا هم کمکشان خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *