شرکت ۷…۵ میلیون دانش‌آموز درون مسابقات قرآن

محمدرضا مسیب‌زاده مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش درون گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس،‌ درون ارتباط با برگزاری ششمین دوره مسابقات قرآن جهان اسلام اظهار کرد: خدا را شاکریم که به برکت نظام جمهوری اسلامی درون چهلمین انقلاب شکوهمند شاهد برگزاری ششمین دوره مسابقات میان‌المللی قرآن دانش‌آموزان جهان اسلام هستیم.

وی افزود: بارها گفته‌ایم که مسابقات هدف ما نیست بلکه از ابزارهای ایجاد انگیزه و ترغیب دانش‌آموزان به فعالیت‌های دینی به حساب می‌آید؛ همچنین ۷…۵ میلیون نفر از دانش‌آموزان از سطوح مدرسه، مرحله اول ورود به مسابقات را طی می‌کنند که این امر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هست.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: ما سه اصل جدی حاکم بر برنامه‌ها را درون دستور کار حوزه فعالیت‌های قرآنی وزارت آموزش و پرورش خصوصاً درون قسمت پرورشی داریم و آن نیز اصل محوریت مدرسه هست؛ انتخاب همه فعالیت‌هایی که درون مدرسه شکل بگیرد از سوی ما جنبه اجرایی خواهد داشت؛ همچنین فراگیری درون عین اثربخشی از موارد با اهمیت هست چون ما مسؤول فعالیت‌های ۱۳ و نیم میلیون دانش‌آموز هستیم نه تنها قسمت خاصی از آنان.

مسیب‌زاده با بیان اینکه توسعه مشارکت امری هست که از گذشته نسبت به آن پیشنهاد شده هست، افزود: آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند و نمی‌خواهد بحث مسائل تعلیم و تربیت دانش‌آموزان را دنبال کند بلکه کمک ارگان‌ها، نهادها و سازمان‌های ذیربط می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

وی بیان کرد:‌ما یک بسته ارزشمند فرهنگی را ازبرای دانش‌آموزان مهیا کرده‌ایم که می‌توانند درون سطح مدرسه با هر میل و علاقه‌ای درون یکی از رشته‌های پیرامون حوزه مسائل قرآنی شرکت کنند؛ مسابقات ما درون مدارس ازبرای قرآن مربوط به حفظ، قرائت،‌ مفاهیم و تفسیر هست و درون قسمت عترت نیز مبحث صحیفه سجادیه، نهج‌البلاغه و همچنین آموزش مداحی وجود دارد؛ درون حوزه نماز،‌ احکام، انشاء نماز و اذان دانش‌آموزان می‌توانند با هر میل و علاقه‌ای درون یکی از این رشته‌ها فعالیت داشته باشند.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: امسال همکاران ما درون ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی کشور کار اثرگذاری انجام داده‌اند و آن نیز برگزاری مرحله مقدماتی به صورت غیرحضوری هست. همه افرادی که درون مسابقات شرکت داشتند مرحله مقدماتی را با ارسال آثار انجام دادند و همچنین اقدامات حفظ قرآن توسط اسکایپ(نرم‌افزار اینترنتی) به صورت غیرحضوری مسابقات را برگزار کردند.

مسیب‌زاده ادامه داد: ما بر اساس همین ارتباط اینترنتی برگزیدگانی را ازبرای مسابقات نهایی انتخاب کرده‌ایم؛ به همین دلیل مرحله مقدماتی به صورت غیرحضوری و مرحله نیمه نهایی به صورت حضوری درون هتل هما برگزار شد.

وی افزود: ازبرای برگزاری این مسابقات از قسمت‌های مختلف اعم از سازمان اوقاف و امور خیریه و همچنین همکاران‌مان درون وزارت آموزش و پرورش که زحمات بسیاری کشیده‌اند تشکر می‌کنیم. همچنین وزارت امور خارجه، جامعه‌المصطفوی الاسلامیه و بسیاری از دیگر نهادها کمک‌های بسیاری به ما ارائه کردند و شرکت‌کنندگان از حضور درون کشور عزیزمان و همچنین سطح کیفی برگزاری مسابقات احساس رضایت بیشتری داشتند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *