اسناد مفقود شده درون مناطق سیل‌زده ظرف ۱۰ الی ۱۵ روز صادر می‌شود

به گفته گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، نخستین نشست فرماندهان حوزه‌ها و پایگاه‌های مستقل مقاومت بسیج و شورای فرماندهی مرکز بسیج قوه قضائیه امروز درون این سازمان برگزار شد.

احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درون این نشست ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: عنوان بسیج و بسیجی افتخار بزرگی هست که همه وظیفه صیانت و حفاظت از این عنوان را به عهده داریم.

وی با بیان اینکه بسیج گره‌های بسیار بزرگی را از جامعه، مردم و امت اسلامی برداشته هست، گفت: همین بس که امروز اجانب و دشمنان ما، دشمنان شماره یک بسیج هستند و این حکایت از مسیر درستی هست که بسیج و سپاه درون جامعه طی می‌کند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان داشت: آمریکا امروز علی‌رغم خرج ازبرای القای شعار‌هایی مثل احترام به قواعد میان‌المللی و دفاع از حقوق بشر، آنها را زیر پا می‌گذارد و تصمیم‌هایی را به انجام می‌رساند که درون تعارض با قواعدی هست که خود آن را شعار می‌داد.

وی تأکید کرد: زمانی دشمنان به راحتی رکن اصلی نیروی دفاعی و نیروی نظامی یک کشور را جزو گروه تروریستی قرار می‌دهند و مقررات میان المللی را زیر پا می‌گذارند، نشان دهنده این هست که حرکت سپاه و بسیج درون این مسیر درست و اصولی هست.

تویسرکانی ادامه داد: امروز فکر بسیجی باید بتواند بهتر از قبل به وظیفه خود عمل کند، طی ۴۰سال گذشته شاهد توطئه‌های دشمنان بودیم همچون جنگ، فرهنگی و … که درصورتیکه درون یک نظام سیاسی عادی بود سبب فروپاشی آن نظام می‌شد؛ ولی با درایت رهبر انقلاب و اتحاد ملت نقش بر آب شد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: امروز ما و مردم بسیار هوشمندتر و با اعتماد به نفس بیشتر نسبت به گذشته این توطئه‌ها را پشت سر خواهیم گذاشت و باید با دید باز آسیب‌ها را بشناسیم.

وی گفت: درون نظام اداری کشور و بسیج شاخه ادارات، خواهان نگاه انقلابی هستیم و با این نگاه می‌توانیم آسیب‌ها را پشت سر بگذاریم.

تویسرکانی با اشاره به اینکه امروز دغدغه جامعه رفع مشکلات نظام اداری شده هست، تصریح کرد: بی شک این نگاه و شیوه‌های اداری باید اصلاح شود تا بتوانیم پاسخگوی احتیاج مردم باشیم.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به انتصاب آیت الله رئیسی به منصب ریاست قوه قصائیه گفت: این موضوع فرصت خوبی هست که تحولات درون قوه قضائیه رقم بخورد و دستگاه قضایی خواهان اصلاح هست تا بیش از گذشته به وظایف خود عمل کند.

وی گفت: درون سازمان ثبت تلاش کردیم تا مجموعه ما مفید باشد و منافع بیش از خرج‌ها باشد و امید هست این نگاه روزبه‌روز گسترده و بهره‌وری ما بیشتر شود.

تویسرکانی درون ادامه با اشاره به حد و مرز و سوابق مالکیتی درون سیل گذشته اظهار داشت: درون سنوات گذشته آرشیو کردن سوابق از اقدامات انجام شده این سازمان هست و قریب به ۵۰۰ میلیون برگ از پرونده‌های ثبتی را آرشیو کردیم.

وی گفت: درون پلدختر پرونده‌ها از طبقه زیرزمین به بالا منتقل شد و درون حالیکه همه تجهیزات درون آب رفته بود، ولی به دلیل اینکه این سوابق تصویربرداری شده هست، نگرانی نداریم و اسناد قابل بازیابی هست.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درمورد حدود مالکیت‌ها بیان کرد: قسمت زیادی از مالکیت‌های مسکونی و تقریبا ۱۰۰ درصد تحت سیستم کاداستر قرار دارد و ما وابستگی به عوارض طبیعی نداریم.

وی گفت: درون قسمت مالکیت دولتی، متاسفانه دولت کمتر پای کار آمده و قسمت مالکیت مزروعی نیز قانون جلوی آن را گرفته که باید اصلاح شود.

تویسرکانی با اشاره به اینکه درون مناطق سیل زده ظرف ۱۰ الی ۱۵ روز اسناد مفقود شده صادر می‌شود، افزود: این استان‌ها را تجهیز کردیم تا درون صورت مراجعه درون کمترین وقت و طی ۱۰روز مهلت اعتراض درصورتیکه مفقود شده سند مالکیت صادر شود.

وی به شهرداری‌ها تذکر داد مانع از ساخت و ساز‌های غیرمجاز شوند و موارد را به دستگاه قضایی عنوان کنند تا با وضعیتی مواجه نشویم که خرج اضافی را شاهد باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *