اثربخشی داروهای تولید داخلی درون درمان بیماری‌های التهابی‌روده‌

به گفته گروه سلامت خبرگزاری فارس، سیاوش ناصری مقدم درون آستانه برگزاری کنگره دو روزه کشوری بیماری‌های التهابی روده درون رشت اظهار کرد: بیماری‌های التهابی روده درون ۲۰ سال گذشته بسیار افزایش یافته هست و جزو بیماری‌های مزمنی هست که افراد جوان به آن مبتلا می‌شوند.

وی افزود: خوشبختانه تغییرات عمده‌ای درون مسیر درمان بیماری‌های التهابی روده به وجود آمده هست به این معنا که به جای داروهای گران قیمت خارجی داروهای تولید داخلی با قیمت بسیار مناسب که اثربخش بوده درون اختیار بیماران التهابی روده قرار می گیرد.

 این دانشیار دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: خوشبختانه پیشرفته خوبی درون زمینه تشخیص و درمان بیماری‌های کولیت زخمی و کرون داشته‌ایم و درون کنگره دو روزه کشوری درون رشت نیز درون مورد مهمترین مسائل بیماری‌های التهابی روده به بحث و گفت‌وگو می‌پردازیم.

ناصری مقدم با بیان این که هم اکنون دلیل اصلی ابتلا به بیماری‌های التهابی روده معلوم نیست، افزود: بیماری‌های کولیت زخمی و کرون بیشتر افراد جوان را درگیر می کند به طوری که درون دهه‌های ۲۰ و ۳۰ همچنین دهه‌های ۵۰ و ۶۰ زندگی افراد قابل مشاهده هست.

این فوق تخصص گوارش و کبد گفت: دل درد، تغییر درون اجابت مزاج، تب، کاهش وزن و … از جمله نشانه‌های ابتلا به بیماری‌های التهابی روده هست که درصورتیکه به موقع تشخیص داده شود درمان‌های مناسب و جدیدی ازبرای آنها درون نظر گرفته شده هست.

گفتنی هست؛ کنگره دو روزه کشوری بیماری‌های التهابی روده ۲۹ و ۳۰ فروردین ماه سال جاری درون رشت با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار و جدیدترین دستاوردها و مباحث علمی مورد بحث و گفت‌و‌گو قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *