خیرین تا آخر سال ۹۶ بیش از ۶ هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کردند

به گفته خبرگزاری فارس، حسینعلی شهریاری درون ملاقات مدیران مجمع خیرین سلامت کشور با وزیر بهداشت، اظهار داشت: پس از فوت حاج آقا نیری که خدمت ها ارزشمند و خالصانه ای درون مجمع خیرین سلامت داشت، مسئولیت به بنده رسید و درون ۶ ماهه اول سال گذشته، خیرین حدود ۴۰۰ میلیارد تومان درون حوزه سلامت مشارکت داشتند.

وی تصریح کرد: از روزی که این مسئولیت را پذیرفتم، تلاش کردیم که خیّرین را ازبرای سرمایه گذاری درون حوزه های پیشگیرانه، پژوهشی و بهداشتی ترغیب کنیم البته تصمیم با خود خیّرین سلامت هست ولی توصیه ما به خیرین سلامت درون استانها این هست که موازی کاری با دانشگاه های علوم پزشکی نشود و با آنها هماهنگی کاملی وجود داشته باشد.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش مشارکت بانوان درون مجمع خیرین سلامت کشور، گفت: تا کنون درون ۵۴ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور، شورای زنان مجمع خیرین سلامت تشکیل شده هست و زنان، انگیزه زیادی ازبرای کار کردن دارند.

شهریاری از ایده وزیر بهداشت مبنی بر اینکه هر معاونت وزارت بهداشت باید رویکرد اجتماعی باشد تقدیر کرد و افزود: هر کجا که خیرین وارد کار شدند، خرج تمام شده مراکز بهداشتی و درمانی، نصف قیمت پیمانکاران و دولت هست و کیفیت کار نیز بالا هست.

دبیر کل مجمع خیّرین سلامت کشور تاکید کرد: درون دانشگاه های علوم پزشکی باید به خیرین عزت و احترام گذاشته شود و آنها انتظار دارند که مسئولان، حرمت شان را نگه داشته و حرف هایشان را گوش کنند چون خیرین به حوزه سلامت کمک می کنند و هیچ گاه رقیب دولت نیستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *