آیت‌الله رئیسی: مشکلاتی که درون رابطه با سیل به وقوع پیوست، نباید فراموش شود

به گفته گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه درون بدو ورود به استان خوزستان، درون جمع خبرنگاران تصریح کرد: ما برنامه‌ مسافرت استانی را ازبرای همه استان‌ها درون دستور کار داشتیم ولی با توجه به وقوع سیلاب گذشته، مسافرت به خوزستان و ملاقات با مردم حادثه‌دیده این استان را درون اولویت قرار دادیم.

رئیس قوه قضاییه افزود: جا دارد همین جا از همه نیروهای دولتی و مردمی اعم از امدادگران هلال احمر، ارتش، سپاه، بسیج، کمیته امداد، نهادهای مردمی و همه کسانی که ازبرای کاستن بخشی از آلام مردم عزیز، مجاهد، خونگرم و مقاوم خوزستان و سایر نقاط سیل‌زده کشور وارد میدان شدند، صمیمانه قدردانی کنم.

آیت‌الله رئیسی ادامه داد: گام دوم پس از امدادرسانی به حادثه‌دیدگان، عمران و آبادانی مناطقی هست که متحمل خسارت شده‌اند که درون این گام نیز باید همه افراد و دستگاه‌ها به طور جدی وارد شوند و مردم عزیز استان‌های درگیر سیل را تنها نگذارند.

رئیس قوه قضاییه، گام سوم را آسیب‌شناسی دقیق سیلاب‌های گذشته دانست و خاطرنشان کرد: آنچه موجب درس‌آموزی از این حوادث تلخ می‌شود، مطالعه و آسیب‌شناسی دقیق و موشکافانه هست که درون این زمینه همه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط باید به صورت همه‌جانبه و فعال ورود کنند تا ان‌شاءالله با یک جمع‌بندی صحیح و جامع، به نقطه‌ای برسیم که دیگر بارش‌هایی نظیر آنچه درون کشور رخ داد، ازبرای همه مردم باران رحمت الهی باشد و خدای ناکرده تبدیل به نقمت و عذاب نشود.

براساس این گفته، ملاقات با سران عشایر، اقوام و طوایف عرب، بختیاری و لر استان خوزستان، ملاقات با خانواده معظم شهدا، ملاقات با اعضای شورای قضایی و قضات دستگاه قضایی و همچنین حضور درون شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان از برنامه های پیش بینی شده درون مسافرت رئیس قوه قضاییه هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *