تولید اکثر داروهای IBD درون کشور/ افزایش بررسی ها درون مورد بیماری‌های التهابی روده

به گفته خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، رضا ملک زاده درون افتتاحیه کنگره دو روزه کشوری بیماری‌های التهابی روده درون رشت اظهار کرد: بیماری‌های التهابی روده از جمله بیماری‌های مزمنی بوده که طی ۲۰ سال گذشته به تدریج درون ایران افزایش یافته هست.

وی افزود: بیماری‌های التهابی روده امروزه یکی از مهمترین و شایع ترین بیماری‌هایی هست که احتیاج به مراقبت و معالجه طولانی و مادام العمر دارد و درصورتیکه این بیماران درست و به موقع درمان شوند عمر طبیعی و زندگی با کیفیت خواهند داشت.

رئیس انجمن گوارش و کبد ایران ادامه داد: درصورتیکه بیماری‌های التهابی روده به موقع تشخیص و درمان داده نشوند یا خود افراد بیماریشان را جدی نگیرند منجر به ناتوانی شده و عوارض گوناگونی را به همراه داشته و منجر به جراحی می‌شود.

ملک زاده خاطر نشان کرد: بیماری‌های التهابی روده پدیده جدیدی به شمار می‌رود بنابراین ممکن هست بعضی از پزشکانی که درون گذشته فارغ التحصیل شده‌اند راجع به این بیماری اطلاعات دقیقی نداشته باشند همچنین بررسی ها درون مورد بیمارهای التهابی روده یا IBD به سرعت درون حال پیشرفت هست.

وی اضافه کرد: درمان‌ها و داروهای بسیار موثری ازبرای بیماران IBD به وجود آمده و خوشبختانه درون ایران توانسته ایم اکثر داروهای این بیماری را با قیمت مناسب تولید و تحت پوشش بیمه قرار دهیم و درصورتیکه بیمار درست درمان شود دارو‌ها اثر قسمت هستند.

معاون بررسی ها و فناوری وزارت بهداشت یادآور شد: قیمت  داروهای تولیدی داخل کشور ازبرای بیماریهای التهابی روده حداقل قیمتی هست که درون کل دنیا وجود دارد.

ملک زاده عنوان کرد: هدف برگزاری کنگره دو روزه بیماری های التهابی روده آشنایی پزشکان و متخصصان داخلی با این بیماری‌ها، آشنایی و آشنایی با جدیدترین روش های درمانی هست و تلاش می‌کنیم تا کیفیت مراقبت بیماران مبتلا روز به روز بهتر شود.

وی با اشاره به نظام ثبت بیماری‌های IBD افزود: درون کشور انجمنی به نام حمایت از بیماران IBD  یا بیماریهای التهابی روده نیز داریم که نهادی علمی و اجتماعی محسوب می شوند و این نهادها کمک می‌کنند تا از بتوانیم حمایت پزشکی از این بیماران را افزایش دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *