کشف ۱۵۳ تُن شکر توسط سازمان تعزیرات/ وثیقه ۱۵ میلیاردی ازبرای متهمین

سیدیاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درون گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس، با عنوان این خبر گفت: درون پی افزایش بی‌رویه قیمت شکر، گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان جهاد کشاورزی، اتاق اصناف و دیگر دستگاه‌ها تشدید شده هست.

وی افزود: درون این راستا ۴ انبار شکر که جمعا ۱۵۳ تن شکر درون آنها احتکار شده بود، شناسایی و صاحبان آنها بازداشت و پرونده های متشکله نیز به شعبه ویژه تخلفات احتکار تعزیرات حکومتی استان ارجاع شده هست.

رایگانی با اشاره به قرار وثیقه ۱۵ میلیارد ریالی ازبرای متهمین این پرونده ها، گفت: با توجه به حساسیت موضوع، شکر های مکشوفه به دستور رئیس شعبه تعزیرات با قیمت مصوب درون فروشگاه های بزرگ سطح شهر توزیع که سازمان  سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز مکلف شده بر توزیع آنها نظارت های لازم را داشته باشد.

سخنگوی سازمان تعزیرات سیستم توزیع نامناسب را از دلایل افزایش نسبی قیمت این کالا برشمرد و افزود: به نظر می‌رسد محتکران و سودجویان تلاش دارند از شرایط موجود سوء استفاده کردن کرده و با احتکار شکر، این محصول را به قیمت های گزاف به فروش برسانند.

وی تصریح کرد: بدین قصد نظارت بر انبار‌های شکر تشدید شده و صاحبان انبار‌ها موظفند موجودی شکر خود را عنوان کنند درون غیر اینصورت ازبرای تخطی کنندگان پرونده احتکار تشکیل شده که طبق قانون تا ۷۰ درصد ارزش کالای مکشوفه جریمه نقدی درون پی خواهد داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *