پیشنهاد تازه ازبرای تبدیل املاک آموزش و پرورش تهران به ساختمان‌های آموزشی

به گفته گروه شهری خبرگزاری فارس، محمد سالاری عضو شورای آموزش و پرورش شهر تهران درون خصوص تصمیمات اتخاذ شده درون جلسه روز چهارشنبه این شورا درون پستی اینستاگرامی نوشت: روز چهارشنبه درون جلسه شورای آموزش و پرورش شهر تهران که با حضور همه اعضای این شورا و ریاست شورای شهر تهران محسن هاشمی برگزار شد، موضوع کمبود فضاهای آموزشی و فرسودگی مدارس و فضاهای آموزشی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

گفته ها حاکی از این هست که وضعیت فضای آموزشی شهر تهران بسیار نابسامان و بسیار بحرانی هست و از تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ واحد آموزشی حدود ۱۵۰۰ واحد، یا فرسوده اند، یا احتیاج به تخریب و نوسازی دارند و تعدادی دیگر نیز اجاره‌ای و درون آستانه تخلیه و دارای رأی تخلیه هستند.

یکی از پیشنهادات اداره کل آموزش و پرورش که با تصویب سازمان مدیریت و برنامه ریزی مطرح شد، جلب سرمایه‌گذاران قسمت خصوصی و استفاده کردن از BOT ازبرای ایجاد و تبدیل اراضی و املاک متعلق به آموزش و پرورش به ساختمان‌های آموزشی از طریق فراخوان و صدور اجازه بهره‌برداری به سرمایه‌گذاران ازبرای چندین سال تا زمانی که خرج انجام شده آنان تهاتر شود، بود.

اینجانب نیز به عنوان عضو شورای آموزش و پرورش شهر تهران موافقت جدی خودم را درون این خصوص عنوان کردم و این پیشنهاد نهایتا به تصویب رسید. امیدوارم درون آینده نزدیک شاهد تاثیرات قابل توجه این تصمیم درون کاهش مشکلات فضاهای آموزشی باشیم.

همچنین درون ادامه این جلسه با پیشنهاد آقای هاشمی مقرر شد جلسه‌ای با حضور مسؤولین شهرداری و آموزش و پرورش درون منطقه ۲۲ داشته باشیم تا درون خصوص کمبود فضای آموزشی این منطقه که به شدت از فقر سرانه‌های آموزشی رنج می‌برد، تصمیم‌گیری کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *