سهم ۶۰ درصدی تولیدات داخلی از بازار تجهیزات پزشکی

به گفته گروه سلامت خبرگزاری فارس، سید حسین صفوی درون ارتباط با برگزاری نمایشگاه ایران هلث و تأثیر این نمایشگاه درون حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی افزود: به طور کلی بازار تجهیزات و ملزومات پزشکی درون کشور ۲ و نیم میلیارد دلار به خود اختصاص داده که ۳۵ درصد ارزش دلاری آن مربوط به محصولات تولید داخل و ۶۵ درصد مابقی مربوط به واردات هست بنابراین توجه به موضوع حائز اهمیت هست.

وی ادامه داد: ۶۰ درصد محصولات و ملزومات مورد احتیاج را به لحاظ عددی تولیدات داخل تـأمین می‌کند و ۴۰ درصد مربوط به تجهیزات و ملزومات خارجی درون حوزه های مختلف دندانپزشکی، آزمایشگاهی هست.
 
 مدیرکل تجهیزات وملزومات پزشکی با بیان اینکه مواد اولیه تجهیزات و ملزومات پزشکی تولید داخل از طریق ارز رسمی و دولتی حمایت می‌شود، گفت: بعضی از اقلام مصرفی نیز که درون حوزه ملزومات تولید داخل مورد استفاده کردن قرار می‌گیرند نیز تعرفه آنها مشترک با سایر ملزومات غیر پزشکی هست و با ارز نیمایی تهیه می‌شود.

صفوی افزود: برگزاری نمایشگاه ایران هلث می‌تواند نتایج بسیار موثری را درون حوزه واردات و ارتقای تولیدات و تجهیزات پزشکی و ملزومات آن درون کشور داشته باشد.

 بیست و دومین نمایشگاه میان المللی تجهیزات پزشکی، دارو و آزمایشگاهی (ایران هلث) ۱۹ تا ۲۲ خرداد درون محل دائمی نمایشگاه میان‌المللی تهران با شعار نمایشی بی‌نظیر ازبرای ارتقای سلامت جامعه برگزار می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *