ضرورت حفظ استقلال وکیل و کانون‌های وکلا/ درخواست درج روز وکیل درون تقویم

به گفته گروه قضایی خبرگزاری فارس، رؤسای کانون‌های وکلای دادگستری، هیأت رئیسه و بازرسان اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری و جمعی از وکلا و حقوقدانان درون نشست صمیمی هم‌اندیشی و افطار با رئیس جمهور شرکت کردند.

درون این نشست که وزیر دادگستری، معاون حقوقی رئیس جمهور، معاون امور مجلس، رئیس دیوان‌عالی کشور، رئیس دفتر رئیس جمهور و شماری از نمایندگان حقوقدان مجلس و مقامات قضایی نیز حضور داشتند، ابتدا  لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهور به انگیزه دعوت و بعضی اقدامات حقوقی انجام شده نظیر اصلاح تعرفه حق الوکاله درون پرونده‌های دولت و لوایح تهیه شده و منشور حقوق شهروندی و پیش‌بینی نقش وکلا درون نهادهای مرتبط با این لوایح اشاره کردند.

سپس تعدادی از وکلا و حقوقدانان به اظهار نظر پرداختند. شهبازی‌نیا رئیس اتحادیه ضمن قدردانی از  معاون حقوقی رئیس جمهور و احمد شمس بابت هماهنگی این جلسه و گرامیداشت یاد استاد بهمن کشاورز، به همکاری متقابل قسمت‌های حقوقی دولت از جمله معاونت حقوقی، وزارت دادگستری، معاونت پارلمانی و مرکز امور حقوقی میان المللی ریاست جمهوری با اتحادیه و کانون‌های وکلا اشاره کرد و بعضی از مطالبات نهاد وکالت درون حوزه قوه مجریه نظیر لزوم حمایت جدی‌تر دولت از استقلال وکیل و کانون‌های وکلا، لزوم عضویت رؤسای کانون‌ها درون شورای اداری استان‌ها، عضویت وکلا درون کمیسیون‌های تصمیم‌گیری، دستور مجدد درج روز وکیل درون تقویم رسمی، دستور بازنگری درون تصمیم هیأت مقررات زدایی، لزوم تشکیل کمیته‌ای با حضور قوه قضائیه، کانون‌های وکلا، معاونت حقوقی و وزارت علوم ازبرای بازنگری درون پذیرش بی‌حد‌و‌حصر دانشجو درون رشته حقوق و ارتقاء سطح کیفی آموزش حقوق و لزوم توجه بیشتر به حقوق شهروندی و همکاری سه جانبه قوه مجریه، قوه قضائیه و کانون‌های وکلا درون این زمینه را مطرح کرد.

 افتخار جهرمی رئیس سابق کانون وکلای مرکز نیز به ضرورت حفظ استقلال وکیل و کانون‌های وکلا و درج روز وکیل درون تقویم رسمی کشور و طرح نکاتی درون مورد برجام پرداخت.

همچنین امیر حسین آبادی با تأکید بر توقعات طرح شده و یادآوری وعده رئیس جمهور درون جشن استقلال سال ۹۵، پیگیری جدی درج روز وکیل درون تقویم رسمی را از رئیس جمهور مطالبه کرد.

 رئیسی رئیس کانون وکلای اصفهان نیز طی سخنانی بر لزوم بازنگری درون نحوه برخورد سازمان امور مالیاتی با وکلا و احتراز از تحمیل مالیات گزاف و نیز مسأله بیمه و تأمین اجتماعی وکلا و نقش دولت درون این باره تأکید کرد. سپس رضا سلیمانی رئیس کانون وکلای گلستان، علاوه بر بیان نکاتی درون مورد حادثه سیل و نقش وکلا و کانون‌ها درون کمک به هموطنان به لزوم توجه بیشتر به استقلال وکلا، دادن نقش مناسب به وکلا درون نظام تصمیم‌گیری و حمایت دولت از وکلا درون مقابل تهدیدات اشاره کرد.

کوشا نایب رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز نیز لزوم حمایت بیشتر دولت از وکلا و توجه وزارت اقتصاد به جایگاه وکیل با توجه به تصمیم هیأت مقررات زدایی و نیز کمک دولت به ساختمان درون حال احداث کانون درون سعادت آباد را مطرح کرد. درون این جلسه استاد درودیان، نسرین مصفا، محمود صادقی و حجت الاسلام مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور نیز مطالبی را بیان داشتند.

درون آخر، رئیس جمهور ضمن بیان سخنانی درون رابطه با نقش و جایگاه وکلا و حقوقدانان درون فرایند حاکمیت قانون و درون حل مشکلات کشور و مردم، تأکید کرد که دستور پیگیری مطالبات مطرح شده را صادر خواهد کرد و وزیر و معاونین حاضر درون جلسه را نیز مکلف به پیگیری کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *