شورای راهبردی حذف نشد | خبرگزاری فارس

به گفته خبرنگار شهری خبرگزاری فارس درون آخرین قسمت از جلسه امروز شورای شهر تهران پیشنهاد دیگری مورد تحقیق قرار گرفت که براساس آن نظر به حذف شورای راهبردی داده شده بود.

سالاری درون توضیح این پیشنهاد گفت: انتخابات درون یک مقیاس کوچک یک قاعده معلوم دارد و هرچه قواعد شفاف نباشد درون فرایند دچار مشکل می‌شویم.

وی گفت: یک هیات اجرایی داریم و یک هیات نظارت پس یک شورای راهبردی را هم ایجاد کرده‌ایم  بدون هیچ برنامه و کاربردی.

سالاری گفت: این درصورتیکه صرفا ازبرای تشریفات هست که نیازی به تشریفات نداریم مگر نه اینکه همه ما اصلاح طلبان مخالف چنین ابداعاتی بودیم؟

وی ادامه داد: تشکیل چنین شوراهای بدون خاصیتی تنها وقت‌گذرانی و خوردن چایی هست.

میرلوحی درون توضیحاتی و درون واکنش به اظهارات سالاری گفت: لطفاً بفرمایید ساختار اجتماعی محلات ما کجاست؟ ما کجا می‌توانیم مردم را مشارکت دهیم.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: ما ساختاری تاکنون نداشته‌ایم و به همین دلیل یک شورای راهبردی را تشکیل دادیم تا پشتیبان و مقام مشورتی شوراهای محلات باشد.

ناهید خداکرمی درون موافقت با حذف شورای راهبردی گفت: این شورای راهبردی مثل هنرپیشه‌ای هست که هیچ نقشی ندارد و هیچ تکلیفی هم ندارد.

وی ادامه داد: از بس نهادهای موازی درون کشور داشته‌ایم به طور ذهنی دنبال ایجاد یک نهاد موازی شده‌ایم بدون اینکه بدانیم قرار هست چه کاری انجام دهد.

میلانی به عنوان مخالف حذف این شورا گفت: درون انتخابات شورایاری‌ها درون سطح شهر تهران آن هم با این وسعت و درون برگیری پیش نیازهایی دارد همکاری دستگاه‌های مختلف را می‌طلبد.

وی افزود این دستگاه‌ها هیچ الزامی ازبرای همکاری با ما ندارند مگر اینکه ما آنها را درون اجرا دخیل کنیم و چه جایی بهتر از همین شورای راهبردی.

هرچند درون آخر استماع سخنان موافقان حذف این شورا و مخالفان حذف آن اعضای شورا رأی به باقی ماندن این تشکیلات درون اساسنامه انتخابات شورایاری‌ها شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *