اختصاص ۱۷ هزار میلیارد تومان ازبرای اشتغال روستایی

به گفته خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، انوشیروان محسنی‌بندپی استاندار تهران درون سی و دومین نشست مدیران کل امور روستایی و شوراهای استانداری‌های کشور گفت: ازبرای توسعه رفاه، اشتغال، محور اصلی روستاها هستند و بر این اساس دولت اقداماتی انجام داده هست.

وی گفت: نیروی انسانی و فضای تولیدمحور از نکات مثبت روستاها هست که می‌تواند نقش خود را درون کل کشور گیم کند.

استاندار تهران افزود:‌ با توجه به اینکه روستاها امکانات گسترده و مزیت‌های بسیاری دارند می‌توانیم با مدیریتی درست و وقت بندی معلوم شده به اقداماتی مناسب بپردازیم ولی امروز با این وضعیت مواجه هستیم که روستاها خالی از سکنه شده‌اند.

بندپی  گفت: می‌توانیم با اقدامات هوشمند و ضابطه‌مند نسبت به مهاجرت معکوس وافزایش جمعیت روستایی کار کنیم به چه دلیل که درون حال حاضر ۷۰ درصد جمعیت شهری و ۳۰ درصد روستایی هستند.

وی گفت: توانمندی روستاهای ما با ابتدای انقلاب فرق می‌کند به چه دلیل که جوانان ما تحصیلکرده هستند و ما باید اقدامی انجام دهیم که زمینه ماندگاری افراد درون روستاها فراهم شود.

استاندار تهران گفت: باید آموزش‌های ما به روز باشد و آموزش‌های ۲۰ سال گذشته دیگر قابل قبول نیست.

بندپی به اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومان روستاها اشاره کرد و گفت: ۸۰ درصد این مطلب درون دولت دهم و یازدهم پرداخت شده و یک و نیم میلیون دلار معادل ۱۷ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی ازبرای ایجاد اشتغال روستایی اختصاص یافتند که می‌توانیم ازبرای جمعیت‌های روستایی خرج کنیم و ۸۱۴ هزار نفر  جمعیت روستایی تهران می‌تواند از این وام‌های اشتغال استفاده کردن کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *