حسینی: آموزش‌ و پرورش یک لشکر اقتصادی خفته هست

به گفته گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش  و پرورش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم محمد رضا حافظی رئیس جامعه خیرین کشور، اظهار کرد: بسیار خوشحالم که درون روزهای اول حضورم درون وزارت آموزش‌ و پرورش، توفیق داشتم درون جمع اعضای هیأت‌ مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان باشم تا مسائل و اقدامات انجام‌ شده صندوق را تحقیق کنیم.

وی افزود: آموزش‌ و پرورش یک لشکر اقتصادی خفته هست که ظرفیت اقتصادی بالقوه‌ای دارد و باید به فعل برسد.

حسینی خاطرنشان کرد: حد هیچ جامعه‌ای از حد معلمان جامعه بالاتر نخواهد رفت و به همین دلیل باید پیگیر ظرفیت اقتصادی آموزش‌ و پرورش درون جهت ارتقای جایگاه اقتصادی معلمان باشیم چراکه معلمی، کاری فرهنگی و تعلیم و تربیتی هست که درون آن کمتر می‌توان به سمت مشاغل اقتصادی رفت.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش درون ادامه اضافه کرد: درون این راستا یکی از کارهای ارزشمند که از سال١٣٧۴ شروع‌ شده هست، تأسیس و مسیر‌اندازی صندوق ذخیره فرهنگیان هست.

وی تصریح کرد: درون چشم‌انداز آینده صندوق، پیش‌بینی بسیار خوبی ازبرای افزایش سود و دارایی شده هست که قابل‌ تقدیر و قدردانی هست.

حسینی با بیان اینکه قلمروهای خوبی ازبرای سرمایه‌گذاری درون نظر گرفته‌ شده هست،گفت: درون ارتباط با بازنشستگان بیشتر فعالیت و تبلیغ شود و آنان را درون خصوص میزان سود آگاه کنیم تا با آگاهی تصمیم بگیرند و البته باید یک مکانیسم تشویقی هم طراحی شود.

وی با اشاره به اینکه معلمان نسبت به هر قشر دیگری درون جامعه بیشتر به صداقت و عدالت حساس هستند، اظهارکرد: شریف‌ترین قشر جامعه، معلمان هستند و یکی از سرمایه‌های اجتماعی سرمایه‌های نهادی هست که مطالعات ۵٠ ساله درون ایران نشان می‌دهد، همیشه مردم، معلمان را درون صدر سرمایه اجتماعی نشانده‌اند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به انواع سازمان، اذعان کرد: درون حوزه تعلیم و تربیت و به‌ویژه درون جایی که فعالیت اقتصادی وجود دارد، سازمان باید شیشه‌ای باشد.

درون این نشست مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به گفته اقدامات انجام  شده درون صندوق ذخیره فرهنگیان، با بیان اینکه از سرمایه‌گذاری‌های تازه غافل نشدیم،گفت: با تحلیل فرصت‌ها و تهدیدها، فرصت‌های خوب را شناسایی کردیم و خوشبختانه صندوق ذخیره فرهنگیان هیچ‌گاه مشمول تحریم‌ها نبوده هست و با تحقیق‌های انجام‌ شده ۵١ درصد سهام هلدینگ انرژی سپهر خریداری شد.

نیکدل ادامه داد: عمر صندوق ٢۴ سال هست و درون این سال‌ها پروژه‌های مهمی به اجرا و بهره‌برداری رسیده هست که از این میان می‌توان به احداث ۶٠ نیروگاه خورشیدی ١٠٠ kw بر روی سقف مدارس شهر کرمان به‌عنوان پایلوت، پروژه گچساران، پروژه سلطانیه، پروژه نیروگاه خورشیدی جیرفت کرمان و…اشاره کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *