عدم توازن درون اقتصاد سلامت مردم را دچار آسیب می‌کند

به گفته گروه سلامت خبرگزاری فارس، محمدرضا ظفرقندی، صبح چهارشنبه درون سومین کنگره میان المللی و سی امین کنگره انجمن فیزیوتراپی ایران، درون مرکز همایش‌های برج میلاد، گفت: نگاه ما به جایگاه فیزیوتراپی از آنچه هست، باید تغییر کند. چون، بازتوانی بیماران پس از عمل جراحی، سبب می‌شود آنها به زندگی و کار باز گردند.

وی با عنوان این مطلب که نگاه درستی به فیزیوتراپی نداریم، افزود: هدف همه ما درون نظام سلامت، مردم هستند و ما باید بتوانیم خدماتی ارائه بدهیم که سبب ارتقای سلامت مردم و جامعه شود.

ظفرقندی با اشاره به وجود ۷ هزار فیزیوتراپیست درون کشور، گفت: زمانی، ایده آل ما این بود که PHD فیزیوتراپی تربیت کنیم. ولی، امروز باید از این مرحله عبور کنیم همان طور که دنیا گذر کرده هست. کشورهای همسایه ما نگاه دیگری به رشته فیزیوتراپی دارند.

وی با تاکید بر ضرورت تربیت دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی درون کشور، افزود: متأسفانه درون این زمینه عقب مانده‌ایم.

ظفرقندی ادامه داد: سازمان نظام پزشکی، شورای عالی و کمیسیون‌های مربوطه باید وارد عرصه شوند و از طریق تعامل با وزارت بهداشت، بتوان به جایگاه واقعی فیزیوتراپی درون نظام سلامت کشور دست یافت.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، با تاکید بر پیگیری امور از طریق مسیر‌های قانونی، تصریح کرد: خط قرمز سازمان نظام پزشکی، تعدی و بی حرمتی به حرفه پزشکی هست و ما مقابل توهین و بی احترامی به طبیب می‌ایستیم.

ظفرقندی با عنوان این مطلب که جامعه پزشکی به انسجام خوبی درون مقابل بی‌حرمتی به حرفه پزشکی رسیده هست، افزود: این آسیب‌ها، حرفه پزشکی را از اعتماد مردم ساقط می‌کند و طبیعتاً اثربخشی خدمت ها کاهش پیدا کرده و همه درمان‌ها دچار تردید می‌شود.

وی همچنین بر پالایش درونی و مقابله با حرکت‌های بی اساس درون حرفه پزشکی تاکید کرد و گفت: انجام این کار بر عهده انجمن هاست.

ظفرقندی درون ادامه به موضوع اقتصاد سلامت و تعرفه‌ها اشاره کرد و افزود: طبیعتاً یکی از موانع پیش رو ازبرای حفظ جایگاه حرفه طبابت، موضوع اقتصاد سلامت هست. ما انتظار داریم با افزایش خرج‌ها و تورم، رشد تعرفه‌ها نیز واقعی و قانونی دیده شود.

وی با عنوان این مطلب که روز به روز دچار عقب افتادگی از اقتصاد سلامت هستیم، گفت: ادامه این مسیر، سبب نزول خدمت ها به مردم و بیماران می شود. درون حالی که جامعه پزشکی با تمام توان مشغول خدمت هست، ولی کمبود امکانات سبب کاهش کیفیت درون ارائه خدمت ها می شود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، اظهار داشت: زمانی بیمه تأمین اجتماعی یک سال هست مطالبات فیزیوتراپیست‌ها و همکاران ما نداده هست و اکثر بیماران نیز تحت پوشش بیمه هستند، چگونه می‌توان انتظار داشت که خدمت ها پزشکی دچار مشکل نشود.

وی تاکید کرد: عدم توازن درون اقتصاد سلامت، مردم را دچار آسیب می‌کند.

سومین کنگره میان المللی و سی امین کنگره انجمن فیزیوتراپی ایران، درون روزهای ۲۲ تا ۲۴ خرداد ۹۸ درون محل مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *