مجلسی‌ها خطاب به وزیر کار:جلوی شرکت‌های زیان‌ده و حقوق‌های نجومی گرفته شود

به گفته خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، تعدادی از نمایندگان مجلس پیرامون مسائل کشور با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ملاقات کردند و به بیان دغدغه‌های حوزه انتخابی خود و مردم پرداختند.

جلیل رحیمی جهان آبادی،نماینده مردم تایباد،تربت جام و باخزر درون مجلس درون رابطه با وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه یکی از قویترین و بزرگترین وزراتخانه ها بوده ودرواقع یک دولت درون درون دولت هست.

وی افزود: مدیریت این وزارتخانه تجربه بسیار بالایی احتیاج دارد و مدیر این مجموعه باید شناخت کافی از وزارتخانه داشته باشد؛که وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی درون این دو دوره به خوبی اداره شده هست.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: درصورتیکه پیشینه آقای شریعتمداری را نگاه کنیم یکی از باسابقه ترین و آگاهترین چهره‌های سیاسی دولت هست.

وی ادامه داد: تجربه‌های آقای شریعتمداری درون دولت‌های مختلف از وی یک مدیر توانا و باتجربه ساخته و به نظرم این وزارتخانه به اهلش سپرده شده هست…درمدتی که آقای شریعتمداری مسؤولیت این وزارتخانه را دارند، عملکرد قابل قبولی،کارنامه خوب،درخشان و موفقی داشته اند و اعمال تغییرات و نظارتشان، قابل ستایش هست.

این نماینده مجلس درون رابطه با بحث جوانگرایی و انتقاداتی که عده ای به جوانگرایی مطرح می کنند،گفت: هرکاری درون عرصه سیاسی انجام گیرد، با انتقادات نیز همراه هست…با هر اقدامی منافع بعضی افراد به خطر می افتد و نظر همه تامین نخواهد شد و انتصابات وزارت کار تا الان قابل دفاع و قابل قبول بوده هست…ما باید معدل جمیع اقدامات یک وزیر را ملاک قرار دهیم.

منصور مرادی،نماینده مردم مریوان درون مجلس شورای اسلامی درون خصوص اقدامات وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت:بابت شفاف سازیهایی که انجام شد و افزایش حقوق کارگران و بحث معیشتی آنان،متشکریم.

وی گفت:شفافیت سبب اعتماد بیشتر به مردم به وزارتخانه و مجموعه های وابسته آن می گردد و جوانگرایی و انتصاب مدیران جوان درون سطح وزارتخانه و مجموعه های تابعه نیز جای تقدیر و تشکر دارد.

سید هادی بهادری،نماینده مردم ارومیه درون مجلس درون رابطه با اقدامات وزارت تعاون،کار ور فاه اجتماعی گفت:این وزارتخانه درون بحث شفافیت جلودار و پیش قدم شده هست و با توجه به اینکه سازمانها و شرکتهای زیادی زیرنظر دارد،این کار سبب شفاف شدن مباحث مربوط به این مجموعه ها ازبرای مردم می شود و این مورد به خوبی پیش رفته هست.

وی درون رابطه با مبحث جوانگرایی درون این وزارتخانه گفت: به قدری حرکت جوانگرایی آقای وزیر، موج مثبتی ایجاد کرده که حتی باورش ازبرای بعضی ها دشوار هست که چگونه وزیر یک تابو شکنی کرده و نیروهای جوان را درون پست های حساس منصوب کرده هست…می توان گفت به نوعی یک کادرسازی خوب ازبرای آینده کشور انجام داده اند…این جوانان حتی درصورتیکه اشتباهی هم مرتکب شوند،قطعا خرج ای ازبرای کشور ایجاد نمی شود و فایده آن بیشتر هست.

بیت الله عبداللهی،نماینده مردم اهر و هریس درون مجلس شورای اسلامی درون رابطه با اقدامات وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: شفاف سازی کار خوبی هست و هر چه شفافیت درون مباحثی همچون حقوق،مزایا و… بیشتر باشد،اتفاقات بهتری می افتد…آقای شریعتمداری فساد زدایی کردند و این سبب شده خروجی بهتری داشته باشیم.

وی عنوان کرد:جوانگرایی نیز از اقدامات خوب هست و نباید گفت چون یک فرد جوان منصوب شده هست،پس حتما بد هست؛بلکه باید صبر کرد و پس از دیدن نتایج و عملکرد قضاوت کرد.

عبداللهی نیز خاطرنشان کرد:باید جلوی شرکتهای زیان‌ده و حقوقهای نجومی گرفته شود…انتصاب افراد علاقمند،دست پاک،متخصص و خدمتگزار و جلوگیری از باندبازی،می تواند یکی از راهکارهای خوب ازبرای جلوگیری از زیانها باشد.

محمد اسماعیل سعیدی،نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو درون مجلس شورای اسلامی درون رابطه با اقدامات وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: شفافیت حرکت خوب و ارزشمندی بود و این وزارتخانه پیش قدم شد و به صراحت آن را عنوان کرد.

وی افزود:یکی از موضوعاتی که بدخواهان نظام انجام می دهند؛ارائه اطلاعات غلط هست. ولی شفافیت که از لحظه انتصاب اقای شریعتمداری رقم خورد،سبب شفافیت درون همه موارد شد و این فضا بسیار مناسب و سبب استقبال مردم می شود.

سعیدی درون رابطه با جوانگرایی نیز مطرح کرد: من معتقدم باید جوان‌گرایی نیز به صورت جدی دنبال شود؛همانصورت که درون بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده و طبیعی هست عده ای مخالف جوانگرایی باشند،ولی جوانگرایی کار ارزنده ای هست و سبب ایجاد تحول می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *