فارس من| افزایش ۹۰ درصدی تعداد پزشکان درون کشور نسبت به اوایل انقلاب

اکبر ترکی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درون گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درون واکنش به درخواست تعدادی از مخاطبان این خبرگزاری درون سامانه «فارس من»  مبنی بر «ضرورت شکستن انحصار پزشکی و دندانپزشکی و افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو»، اظهار داشت: دلیل اینکه درون کشور کمبود پزشک احساس می‌شود به دلیل سوء مدیریت درون تقسیم نیروهای پزشکی هست و به نظرم مشکلی درون کمبود پزشک نداریم.

وی افزود: بر اساس بعضی از آمارهایی که عنوان شده حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار پزشک عمومی درون مشاغل دیگر فعالیت کرده و یا بیکار هستند که بخشی از این کمبودها ناشی از سوء مدیریت هست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: عدم توزیع صحیح پزشکان و همکاری نکردن پزشکان جهت اعزام به مناطق محروم از مسائلی هست که سبب بروز کمبود پزشک و نارضایتی مردم درون این زمینه می‌شود.

ترکی گفت: پزشکان زیادی پس از انقلاب فارغ‌التحصیل شده و تخصص‌های مختلفی را اخذ کرده‌اند؛ ظرفیت دانشگاه‌ها نیز درون حال حاضر بسیار مناسب هست و باید توجه داشت که نگاه بیش از حد به این مسأله سبب بروز افراط می‌شود و به نظرم نباید تعداد پزشکان با موضوع  افراط یا تفریط همراه شود.

وی اضافه کرد:‌ درون حال حاضر حدود ۱۷۰ هزار پزشک عضو سازمان نظام پزشکی هستند و این نشان می‌دهد که آمار پزشکان درون کشور کم نیست و نسبت به قبل از انقلاب و اوایل آن آمار پزشکان ۸۰ تا ۹۰ درصد بیشتر شده هست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: درون بعضی از شهرستان‌ها قبل از انقلاب تعداد بیمارستان‌ها بسیار اندک بود و همان تعداد را از طریق پزشکان پاکستانی و هندی به بیماران خدمت ها می‌دادیم که خوشبختانه امروزه نه تنها آمار بیمارستان‌ها و پزشکان بیشتر شده هست بلکه شاهد توسعه مراکز بهداشتی و درمانی درون شهرهای مختلف بوده‌ایم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *