عنوان رویکرد تازه درون پتروشیمی‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری

به گفته گروه اجتماعی خبرگزاری فارس،‌ سید میعاد صالحی درون جدیدترین پست اینستاگرامی خود که با هشتک «#باید_روی_پای_خودمان بایستیم» منتشر شده هست،‌ عنوان کرد : خام فروشی، معضلی هست که فاصله گرفتن از آن، برکات فراوانی دارد و لزوم این فاصله گرفتن درون دوران تحریم بیشتر از سایر اوقات احساس می‌شود.

وی افزود: هرچند توسعه چند دهه گذشته صنعت پتروشیمی درون ایران گامی رو به جلو نسبت به فروش نفت خام محسوب می شود، ولی تولیدات فعلی این صنعت درون مقایسه با گستره وسیع و متنوع محصولات پتروشیمی درون دنیا، همچنان به نوعی دچار معضل خام فروشی هست. 

صالحی سپس با بیان اینکه با تکیه بر توان نخبگان و متخصصین کشور و ظرفیت‌های داخلی شرکت‌ها می‌توان به سمت تولید محصولات مختلف و متنوع پتروشیمی با تکنولوژی بالاتر حرکت کرد، آورده هست: این محصولات، ارزش افزوده و سودآوری به مراتب بالاتری داشته، توان صادرات کشور را افزایش داده، نیازهای وارداتی کشور را تا حد زیادی مرتفع نموده و درون یک کلام، قدرت کشور را درون معادلات و نقش آفرینی‌های میان المللی افزایش می‌دهند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تأکید کرد: رویکرد توسعه زنجیره پایین دستی محصولات پتروشیمی، درون پتروشیمی‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری به صورت جدی دنبال می شود. این رویکرد می‌تواند از فشار تحریم‌ها بکاهد و تهدید تحریم را به فرصتی ازبرای افزایش ارزش افزوده محصولات پتروشیمی و رشد اقتصادی تبدیل کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *