قلیان تفریحی گروهی و ارزان اما مرگبار - آنتیل

قلیان تفریحی گروهی و ارزان اما مرگبار

یکی بود یکی نبود!

یکی بود یکی نبود! زیر گنبد کبود یک شهری بود که مردمانش به خوبی و خوشی زندگی می‌کردند! توی این شهر هر کس کار خودشو انجام می‌داد و مردم شهر از زندگی‌شون راضی بودند. تا اینکه سر و کله‌ی قلیون پیدا شد. مردم شهر قصه‌ی ما فکر می‌کردند قلیون کشیدن ضرر کمتری از سیگار کشیدن دارد. اما کاملا در اشتباه بودند! همه فکر می‌کردند اگه قلیون بکشند معتاد نمی‌شوند. فکر می‌کردند قلیون کشیدن ریه‌ها را نمی‌سوزاند و خطری برای ریه‌ها ندارد. همین طور که باورهای مردم شهر تغییر می‌کرد قهوه‌خانه‌ها بیشتر می‌شدند. دیگه توی هر محلی حداقل یک قهوه‌خانه پیدا می‌شد. وارد قهوه‌خانه که می‌شدی با انواع طعم‌های خوشمزه میوه‌ها ازتون استقبال می‌کردند! از نعنا و هلو گرفته تا میوه‌ی ممنوعه! جوون‌ها و نوجوون‌هایی رو باید می‌دیدی که با ساک ورزشی برای کشیدن قلیون به قعوه‌خانه آمده‌اند. کم‌کم کار قهرمان داستان یعنی قلیون به جایی رسید که سفره‌خانه‌ها هم قلیون رو توی لیست غذاهای سنتی‌شون جا دادند. حالا زمانی است که زن‌ها و دخترها هم از شر قلیون در امان نیستند. البته این‌های که خواندید همگی داستان بودند!!!

هر قلیان معادل یک پاکت سیگار

سیگار و قلیان

چه باید کرد؟

من نگویم که روید سیگاری روشن و دلم شاد کنید؛ میگم قلیون نکشید! متاسفانه ضرر قلیان به مراتب از سیگار بیشتر است و همین موضوع ساده را خیلی‌ها نمی‌خواهند قبول کنند. موضوع بعدی این تفکر غلط است که قلیان اعتیاد آور نیست. با شیوع این تفکرات ترس از اعتیاد به قلیان و آسیب‌های تنفسی کمتر و مصرف آن روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

قلیان، تفریحی گروهی و ارزان اما مرگبار

مخرب‌ترین اثر قلیان بر جامعه‌ی ما این است که جوانان بسیاری قلیان را به عنوان یک تفریح انتخاب کرده‌اند و مشکل زمانی شروع می‌شود که جوانان به چیز مخربی مانند قلیان به عنوان تفریح نگاه کنند. شاید این موضوع از آنجا نشأت گرفته باشد که تفریح‌های سالم در جامعه کم هستند، یا تفریح‌های سالم پر هزینه هستند.
در ضمن ‍"تمام مضرات قلیان" را هم می‌توانید مطالعه بفرمایید.

The following two tabs change content below.
متولد تهران و علاقمند به کامپیوتر و اینترنت؛ آشنا به زبان‌های برنامه‌نویسی و علاقمند به کد‌نویسی. سجاد در اوقات فراغت وبلاگ نویسی می‌کند و از تجربهٔ کاری‌اش با نرم‌افزارهای آزاد می‌نویسد. سجاد سعی می‌کند تا با آگاه کردن افراد جامعه به استفاده بهتر و مفیدتر از نرم‌افزارها و فضای مجازی به آینده‌ای شادتر برسیم. برای ارتباط با او از طریق رایانامه S.HoviehGar [at] Antil [dot] Ir یا از طریق شبکه‌های اجتماعی اقدام کنید.
لینک کوتاه: www.antil.ir/?p=97
برچسب: , , , , , , , , ,
دسته: یادداشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مرا از دیدگاه های تازه با خبر کن.