آلودگی هوا در فصل سرما - آنتیل

آلودگی هوا در فصل سرما

با شروع شدن فصل سرما و وارونگی هوا مشکل آلودگی هوا دوباره به سراغ شهرهای بزرگ از جمله تهران میاید که مشکلات زیادی را برای ساکنان شهرها به همراه دارد. از مهمترین پیامدهای آلودگی هوا بیماری‌های قلبی و اختلالات تنفسی هستند. کم‌حافظگی، سردرد، سرگیجه، افسردگی و همچنین بی‌حوصلگی از دیگر اثرات منفی آلودگی هوا هستند.

طرح زوج و فرد کردن اتومبیل‌ها

با وجود اجرای طرح زوج و فرد کردن تردد اتومبیل‌ها کمک چندانی به کاهش آلودگی هوا نشد و حتی وضع بدتر هم شد به طوری که در هفته‌ای که گذشت شاهد افزایش چشم‌گیر آلودگی‌ها بودیم. در برخی از میدان‌های پرتردد (میدان های تجریش، انقلاب، آزادی، راه آهن و امام خمینی) اتوبوس‌های آمبولانس مستقر شدند که به شهروندان خدمات درمانی و اورژانسی ارائه دهند.

آلودگی در تهران

آلودگی شهر تهران

آلودگی هوا از مرز خطرناک هم گذشت!


این نمودار برای روزهای ۶ و ۷ آذر ۹۲ می‌باشد که در سایت رسمی شهرداری تهران قرار داده شد و کاملا گویای این است که در این دو هفته اخیر شدت آلودگی‌ها به حداکثر رسیده است.

اقدامات مسئولین در رابطه با آلودگی هوا

به دنبال افزایش آلودگی‌ها، مسئولین تصمیم گرفتند تا مهدکودک‌ها و دبستان‌‌ها را تعطیل کنند. اما این باز کمکی نکرد زیرا برخی خانواده‌هایی که در آنها مادر شاغل است، بچه‌ها در خانه تنها می‌مانند که به اجبار باید آنها را با خود به محل‌کارشان ببرند و تعطیلی هیچ فایده‌ای ندارد. به دنبال این موضوع تعطیلی مادران نیز مطرح شد که استقبالی نشد.
به هرحال این روش که صبر کنیم تا هوا آنقدر آلوده شود که مجبور به تعطیلی مدارس شویم اصلا راه خوبی نیست! مسئولان باید به این توجه داشته باشند که آلودگی هوا بسیار زیان بار تر از پیشگیری آن است. اگر به فکر کنترل این مشکلات نباشیم در آینده متوجه خرابی‌های به بار آمده خواهیم شد.

The following two tabs change content below.
متولد تهران و علاقمند به کامپیوتر و اینترنت؛ آشنا به زبان‌های برنامه‌نویسی و علاقمند به کد‌نویسی. سجاد در اوقات فراغت وبلاگ نویسی می‌کند و از تجربهٔ کاری‌اش با نرم‌افزارهای آزاد می‌نویسد. سجاد سعی می‌کند تا با آگاه کردن افراد جامعه به استفاده بهتر و مفیدتر از نرم‌افزارها و فضای مجازی به آینده‌ای شادتر برسیم. برای ارتباط با او از طریق رایانامه S.HoviehGar [at] Antil [dot] Ir یا از طریق شبکه‌های اجتماعی اقدام کنید.
لینک کوتاه: www.antil.ir/?p=90
برچسب: , , , ,
دسته: سوژه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مرا از دیدگاه های تازه با خبر کن.